Komfortowe okulary Fielmann do pomieszczeń – dla dobrej orientacji w biurze!

W skupieniu pracujesz przy komputerze, gdy nagle otwierają się drzwi do biura: klient czy kolega? A może nawet szef? Najpóźniej wtedy, kiedy nie uda się Tobie natychmiast rozpoznać osoby, konieczne są okulary do komfortowego widzenia w pomieszczeniu.


Każdy dzień w biurze to wyzwanie dla naszych oczu! Praca przy monitorze sama w sobie jest męcząca, ale chciałbyś także rozpoznać numer na telefonie, celnie trafić w kosz na śmieci, przeczytać napisy na segregatorach i mieć na oku swojego kolegę siedzącego po przeciwnej stronie biurka. W okularach do komfortowego widzenia w pomieszczeniu masz najlepszą orientację w biurze!

Okulary do komfortowego widzenia w pomieszczeniach określa się też mianem komfortowych okularów do bliży. Oba określenia są trafne, ponieważ widzenie w pomieszczeniu – czyli Twojej bezpośredniej bliskości – będzie dzięki tym okularom komfortowe. W tych okularach możesz nawet czytać. Są to okulary ze szkłami wieloogniskowymi, idealnie dostosowanymi do obszaru bliży z możliwością rozszerzenia do trzech metrów.

Szkło komfortowe – najlepsza jakość widzenia w biurze

Okulary odpowiednie do biura – ale nie do jazdy samochodem!

Aby móc wyraźnie rozpoznać horyzont, okulary do komfortowego widzenia w bliży nie są właściwym rozwiązaniem. Większość biurowych miejsc pracy w Polsce znajduje się w pomieszczeniach nie większych niż przeciętny salon. „Horyzontem” jest ściana po przeciwległej stronie pomieszczenia. Okulary do dali nie są więc Tobie potrzebne – chyba, że Wasze biuro ma rozmiary hali fabrycznej. By na wszystkich dystansach móc wyraźnie widzieć również odległe przedmioty, potrzebne są okulary ze szkłami progresywnymi.

Różnica między okularami do pracy przy komputerze i okularami do komfortowego widzenia w pomieszczeniu

W przypadku okularów do pracy przy komputerze, zwanymi potocznie także „okularami biurowymi“, rozróżnia się okulary wyposażone w szkła jednoogniskowe i szkła wieloogniskowe. Wraz z wiekiem coraz słabsza zdolność akomodacyjna oka prowadzi do tego, że pole ostrego widzenia staje mniejsze. Na początku drugiej połowy życia w miejscu pracy często wystarczą specjalnie dopasowane okulary do czytania, jednak najwygodniejszym wariantem do biura lub biurka domowego są okulary ze szkłami do komfortowego widzenia w pomieszczeniu.

Te specjalne szkła umożliwiają ostre widzenie nie tylko w bliży, ale również na odległość pośrednią. Na jaką odległość będziesz wyraźnie widzieć ze szkłami jednoogniskowymi (okulary do czytania) lub szkłami wieloogniskowymi (szkła do komfortowego widzenia w pomieszczeniu), zależy od zdolności akomodacyjnej oka oraz Twojej indywidualnej korekcji. Optycy w salonach Fielmann chętnie objaśnią Państwu różnice między różnymi okularami do pracy biurowej.

Okulary do pracy przy komputerze – porównanie szkieł okularowych

Szkła do komfortowego widzenia w pomieszczeniu odpowiadające Twoim indywidualnym potrzebom związanym z pracą w biurze!

Jeżeli przyjmujesz wielu klientów, spędzając większość czasu przy stole konferencyjnym lub intensywnie pracują z kolegą przy biurku naprzeciwko, potrzebujesz innych szkieł do komfortowego widzenia w pomieszczeniu niż kolega, który głównie pracuje bezpośrednio przy komputerze. Nie tylko indywidualna korekcja, także Twoje osobiste wymagania związane z miejscem pracy są istotne przy wyborze właściwych szkieł do komfortowego widzenia w pomieszczeniu.

Szkła do komfortowego widzenia w pomieszczeniu różnią się poprzez zróżnicowany „przyrost mocy”. Kiedy mistrz optyki mówi o przyroście mocy lub addycji, ma na myśli różnicę określaną w dioptriach między korekcją do dali i do bliży Twoich szkieł. Chodzi tutaj po prostu o obszar rozszerzonego „widzenia w pomieszczeniu”.

W salonach Fielmann kupujesz bez ryzyka!

Gwarancja satysfakcji

W salonach Fielmann kupujesz okulary do komfortowego widzenia w pomieszczeniu bez ryzyka: jeżeli nie będziesz zadowolony ze swoich nowych okularów do komfortowego widzenia, wymienimy je lub możesz je nam oddać, a my zwrócimy cenę zakupu. W każdej chwili.

Poprzez dobór odpowiednich szkieł optyk może dostosować Twoje okulary do komfortowego widzenia na różne dystanse: jeśli używasz okularów zazwyczaj do komputera - czyli w bezpośrednim obszarze bliży -, zalecany jest niski przyrost mocy. Wówczas okulary do komfortowego widzenia w pomieszczeniu zapewnią Ci bardzo dobrą ostrość widzenia przy komputerze, a mimo to w okularach tych będziesz wyraźnie widzieć także na dalsze odległości niż w zwykłych okularach do czytania.

Nasi optycy chętnie dobiorą Ci również szkła do komfortowego widzenia w pomieszczeniu o większym przyroście mocy. Okulary do komfortowego widzenia w pomieszczeniu wyposażone w takie szkła to idealny wybór w sytuacjach, gdy częściej prowadzisz rozmowy niż pracujesz przy komputerze. Okulary te umożliwiają większy zakres widzenia. Podejmując decyzję należy więc uwzględnić swoje indywidualne potrzeby związane z pracą w biurze.

Szkła okularowe – porównanie obszarów widzenia

W salonie otrzymasz informacje o różnicach między okularami do czytania, okularami do komfortowego widzenia w pomieszczeniu i okularami progresywnymi. Profesjonalni optycy w naszych salonach udzielą Tobie kompetentnie i niezobowiązująco wszelkich informacji. Wyjaśnią Tobie zalety i wady różnych szkieł okularowych w zależności od Twoich indywidualnych potrzeb.

Milimetrowa precyzja gwarantuje dobre widzenie! Droga do własnych komfortowych okularów do bliży

W celu wykonania indywidualnych okularów do komfortowego widzenia optyk musi ustalić Twoją korekcję i dokładnie wycentrować soczewki. Dopiero pomiar wszystkich niezbędnych parametrów i precyzyjne osadzenie soczewek w oprawie okularowej zapewnią wyraźne, płynne widzenie. Jeśli okulary do komfortowego widzenia nie leżą prawidłowo, ich noszenie będzie niewygodne. Widzenie nie jest również wyraźne, jeśli oprawa została niedokładnie dopasowana. W salonach Fielmann badanie wzroku, centrowanie szkieł i dopasowanie oprawy są oczywiście bezpłatne.

Aby ustalić prawidłowe wartości okularów do komfortowego widzenia w pomieszczeniu, konieczne jest przeprowadzenie badania ostrości wzroku. W salonach Fielmann profesjonalni optycy sprawdzą Twoją ostrość wzroku z wykorzystaniem najnowszej technologii.

Po określeniu korekcji nasi optycy doradzą Tobie w wyborze właściwej oprawy, np. z naszej supermodnej kolekcji podstawowej, oraz odpowiednich szkieł do komfortowego widzenia w pomieszczeniu. Możesz wybierać spośród różnych materiałów, które na życzenie pokryte zostaną powłokami uszlachetniającymi, jak np. powłoka antyrefleksyjna lub utwardzająca.

Aby komfortowe okulary do bliży mogły zagwarantować Tobie wyraźne widzenie, należy wycentrować soczewki: w tym celu konieczne jest precyzyjne określenie rozstawu oczu, wysokości źrenic oraz wykonanie innych pomiarów (kąt pantoskopowy, odległość wierzchołka rogówki od tarczy, kąt krzywizny oprawy). Na podstawie wyników pomiarów szkła do komfortowego widzenia w pomieszczeniu zostaną wycentrowane z dokładnością co do milimetra i zamocowane w oprawie. Rozbieżności w centrowaniu wywołują skutki uboczne, które rzadko kojarzone są ze źle dopasowanymi okularami. Dolegliwości takie jak bóle głowy, złe samopoczucie i zmęczenie mogą mieć związek z nieprawidłowym wycentrowaniem okularów.

Dzięki niezwykle dokładnej rzemieślniczej pracy oraz najnowszej technice każda oferowana w salonach Fielmann para okularów jest indywidualnie wykonanym produktem. Najnowocześniejsze techniki wykonania i materiały o wysokim współczynniku załamania światła – wysokim indeksie – umożliwiają dzisiaj prawie wszystko. Również dla wysokich mocy korekcyjnych można wyprodukować cienkie i estetyczne szkła okularowe.

Aby okulary do komfortowego widzenia w pomieszczeniu można było naprawdę wygodnie nosić, zostaną one dopasowane pod względem anatomicznym przez naszych optyków. Okulary nie powinny uciskać nosa i okolicy uszu ani zsuwać się. Ustalone podczas centrowania punkty odniesienia muszą bez zmian pozostać przed oczyma.

Fielmann zaleca: oczom należy się przerwa w pracy!

  • Pracując przed ekranem, aby odciążyć oczy, wielokrotnie należy robić krótkie przerwy. W ten sposób oczy lepiej odpoczywają niż podczas jednej długiej przerwy.

  • Zamiast nieprzerwanie wpatrywać się w ekran, należy mrugać! Przeciwdziała to suchości oczu, każdego ruch powieką powoduje, że film łzowy rozprowadzany jest po powierzchni oka. Gdy skupiamy wzrok na monitorze, automatycznie mniej mrugamy.

  • W międzyczasie dobrze jest spoglądać przez okno lub w innym kierunku w dal!

  • Siedząc przed komputerem należy przyjąć możliwie naturalną i wygodną pozycję ciała i głowy!